AUTORI  
  GALÉRIA  
  O NÁS  
KONTAKT

Hlavné výsledky partnerstva (lokálne):

8, Tvorivé dielne, umelecké vzdelávanie vo väznici v Prešove
Od mája 2013 beží v Otvorenom oddelení prešovskej väznice séria workshopov, dielní v rámci umeleckého vzdelávania vo väzniciach, ktoré začalo na základe učiaceho sa partnerstva Grundtvig. V každotýždenných intervaloch sa stretávajú školitelia s odsúdenými a prostredníctvom prednášok, projekcií, dielní, diskuzií, literatúry, filmov a fotografie v praxi zvyšujú povedomie o umení, fotografii a nových technolúogiách medzi odsúdenými. Dielne budú prebiehať minimálne do konca roka 2013.

Vďaka pochopeniu vedenia väznice sme boli spolu aj na viacerých vychádzkach, ktorá sme využívali na návštevy galérií /Šarišská a Caraffova/ a výstav, ktoré boli práve na programe (Slovenské stredoveké ikony, Fotoklub z Bardejova, Slov. asociácie prof. fotografov, Jindřich Štreit apod.). Okrem výstav debatujeme nad knihami, prezeráme nafotené fotoky z predchádzajúcich stretnutí, fotíme v meste aj interiéroch a areáli väznice, premietame porfólia zaujímavých autorov a diskutujeme nad našou tvorbou a budúcnosťou projektu. Prebiehajú dielne camery obscury, fotíme dvojexpozície dnu a von, autoportréty, portréty zložené z ľavej a pravej polovice tváre apod.

Ďalšie fotografie z workshopov tu >>>
Plánované stretnutia siete v rámci programu Grundtvig:

Október 2011, Košice, SK, konferencia Cesta do neznáma - zrealizované, 12 účastníkov >>>

Január 2012, Barcelona, SP, stretnutie partnerstva - zrealizované, 1 účastník >>>

Apríl 2012, Paríž, FR - zrealizované, 2 úč. >>>

Jún 2012, Marseille, FR, konferencia - zrealizované, 2 účastníci >>>

Október 2012, Barcelona, SP, stretnutie partnerstva - zrealizované, 1 účastník >>>

Jún 2013, Marseille, FR, európska konferencia - zrealizované, 4 účastníci >>>

Spolu desať mobilít
Za obsah materiálov zodpovedajú výlučne autori. EK ani národná agentúra nenesú zodpovednosť za použitie týchto informácií.