AUTORI  
  GALÉRIA  
  O NÁS  
KONTAKT
PANEL STORY

Jedná sa o dlhodobý projekt vyhľadávania, zberu archivácie a spracovania starých amatérskych rodinných fotografií z druhej polovice 20. storočia, obdobia, ktoré sa v našich končinách kryje s érou socialistického režimu, ktoré sa týkajú bývania a nábytku z čias socializmu, hlavne z rokov 70. a 80. dvadsiateho storočia.
Fotografie naskenujeme a vrátime, v prípade, že ste ochotní nám ich darovať, ich aj archivujeme. Výsledkom bude výstava, obsiahla internetová prezentácia a dúfame, že neskôr aj veľká kniha. Naša pozornosť je hlavne zameraná na košické sídliská. Zaujímajú nás aj vaše súčasné interiéry, v ktorých prežíva nábytok z čias socializmu.
Okrem historického nás zaujíma aj fotografický, sociologický, dizajnérsky, kultúrny, výtvarný a ľudský rozmer tohto kultúrneho dedičstva. Podelte sa s nami o svoje fotografie, zavolajte nás k sebe pozrieť a vyfotiť váš nábytok! Prispejete dobrej veci! Volajte 0907922102 - Lena Jakubčáková / do 20.8./, 09079026238 - Jožo Jarošík /celý august/, píšte na: byt7080@gmail.com.

Výsledky projektu budú prezentované vo výmeníkoch na Terase v rámci projektu SPOTS v októbri 2011.

Späť na úvod >>>
Výstava bola otvorená 5.10. na Terase, spolu v výstavou Byt 70/80 dizajnérskeho štúdia KEKS v priestoroch výmeníkov na ulici Obrody a Brigádnická.
Projekt bol spolufinancovaný z dotácie Ministerstva kultúry SR