AUTORI  
  GALÉRIA  
  O NÁS  
KONTAKT
AKTUALITY:

WORLD PRESS PHOTO v Košiciach!
Konečne sa nám podarilo dostať do Košíc prestížnu prehliadku svetovej novinárskej a dokumentárnej fotografie. Výstava bola veľmi úspešná - navštívilo ju asi tridsať tisíc divákov! Už sa tešíme na ďalší ročník! Podarí sa nám ho zasa dostať do Košíc ?
Bližšie informácie tu
>>>
www.worldpressphoto.org >>>

Momentálne naše výstavy:
Od 24. januára je v galérii Francúzskeho Inštitútu v Bratislave inštalovaná výstava projektu Second Cities - Cités štyroch našich členov zo sídlisk z Marseille. Výstava potrvá do 28. februára >>>
Medzi 29.1. a 3.2. budú v Košiciach naši marseilleskí partneri Erick Gudimard a Suzanne Hetzel pripravovať naše spoločné aprílové výstavy v Košiciach a ďalšie akcie v Marseille v apríli a máji.
21. februára bude vernisáž výstavy From Here On v Barcelone, Arts Santa Monica >>>
Predchádzajpúce výstavy:
Na konci novembra sa Pavel Maria Smejkal zúčastnil sympózia Images, Ethics,Technology na Annenberg School for Communication, University of Pennsylvania, kde predniesol prednášku na tému Manipulating Iconicity >>>
Pavel Maria Smejkal vystavoval Fatescapes v rámci festivalu Kaunas Photo - About Photography v Litve a predstavil 13.10. túto svoju úspešnú sériu aj na projekčnej prehliadke Slideluck Potshow v Amsterdame. Nedávno skončila repríza výstavy From Here On vo Fotomuzeum v Antwerpách, kde bola táto práca tiež vystavená. Lena Jakubčáková vystavovala portréty z Marseille, ktoré vznikli v rámci projektu Second Cities v knižnici Prešovskej univerzity. Portréty Brajtončanov Tonyho Bašu boli vystavené na Off festivale v Bratislave v novembri.
Na jeseň bežali výstavy workshopu Pentapolitana - City Report. Boli už predstavené v Levoči a Prešove, aby sa neskôr presunuli do Sabinova, Bardejova a Košíc.
Vyhlásenie víťazov posledného ročníka World Press Photo sa neobišlo bez takpovediac nášho autora: séria Bolivianos Pietra Paoliniho bola k videniu už na našom festivale na jeseň 2011 - FotoFest Košice prináša na východ hviezdy svetovej fotografie!
Môžete si stiahnúť katalog Cités 2011, výsledok posledného roka práce na projekte
Second Cities v Marseille >>>
V dňoch 15. a 16. 6. sme premietali multimediálne projekcie, ozveny FotoFestu Košice na festivalu POKE...
Muzeum umění Olomouc predstavilo svoju zbierku fotografií na výstave Civilizované iluze a Regenerace, do 20. mája.
Veľká retrospektívna výstava Pavel Maria Smejkal, Osudové krajiny - Výstavní síň V. Wünscheho v Havířove sa stretla s veľkým záujmom návštevníkov. Po jej skončení sa skrátená verzia presunula do galérie kina Hvězda v Uherskom Hradišti, kde potrvá do 15. apríla 2012.
Od 16. februára Pavel Maria Smejkal vystavoval aj v rámci výstavy DELETE v Slovenskej národnej galérii v Bratislave, výstava trvala do 27. mája!

V rámci projektu Workshop reportážnej a dokumentárnej fotografie bol v októbri a novembri v Košiciach ďalší francúzsky fotograf z Marseille, Pascal Grimaud. Od 7. novembra do 3. decembra bude výstava projektu Cités /fotografie slovákov zo sídlisk v Marseille/ v Espace Culture v centre Marseille. V januári a februári 2012 prebehla v Košiciach návšteva Suzanne Hetzel z Marseille, workshop-rezidencie Košice-Marseille. Suzannina výstava prebehne vo Východoslovenskom múzeu v apríli 2013, spolu s Anne Loubet a Pascalom Grimaudom. V rámci projektu Second cities sme sa stretli v Barcelone s účastníkmi projektu Ramonom Roca-Satre a Francescom Fabregasom a naviazali kontakty s Mariborom. Chystáme výmenu mladých fotografov na júl 2013!

Naše projekty Second cities/ Druhé mestá
Second cities 2012 >>>

World Press Photo v Košiciach
Workshop reportážnej fotografie

Takí sme boli >>>
Panel story >>>

Education artistic en prison

FotoFest Košice
Východoslovenská galéria Košice
Múzeum Vojtecha Löfflera Košice
Kasárne Kulturpark
Východoslovenské múzeum
Fotogaléria NOVA

Naši partneri:

Marseille, FR - ATELIERS del'IMAGE
Lodž, PL - Lodz Art Center
Graz, AT - Cultural City Network
Kaunas, LT - KAUNAS PHOTO
Daugavpils, LV - Culture Design Agency
Brno, CZ - FOTOFRAME
Ďalšie linky na zaujímavé projekty >>>
Naše projekty boli spolufinancované
z dotácie Ministerstva kultúry SR
Kurzy fotografie >>>
Prví absolventi a účastníci našich fotografických kurzov predstavujú svoje práce >>>
Úspešne prebehol druhý ročník FotoFestu Košice, do programu ktorého sme vybrali napríklad aj budúceho víťaza World Press Photo Pietra Paoliniho a na ktorom sme osobne privítali napr. Andreja Bána, Katarínu Hudačinovú a Michaelu Knížovú - pozrite si program na www.foto-fest.eu

Pavel Maria Smejkal vystavoval sériu Fatescapes na prestížnom svetovom festivale Les Rencontres d'Arles, FR, v rámci projektu FROM HERE ON, kurátorovanom Martinom Parrom, Erikom Kesselom, Joachimom Schmidom, Joanom Fontcubertom... Stránky festivalu tu >>>
Pozrite si Fatescapes...
Práca získala pozornosť odbornej aj laickej verejnosti ako i médií: Interface >>, Paris Match >>1, >>2, Photonews >>>
Photoworks, Katalog ai.
Pavel Maria Smejkal sa dostal do finále súťaže organizovanej Photolucida - Critical Mass! Zo stoviek účastníkov z celého sveta sa dostal medzi finálovú päťku súťažiacu o Book Award >>>
Získal tiež 2012 cenu poroty na Daylight Award...