AUTORI  
  GALÉRIA  
  O NÁS  
KONTAKT
Po mesiacoch príprav sme začali s intenzívnou prácou na projekte Takí sme boli. Jedná sa o dlhodobý projekt vyhľadávania, zberu, archivácie a spracovania starých amatérskych rodinných fotografií z druhej polovice 20. storočia, obdobia, ktoré sa v našich končinách kryje s érou socialistického režimu.
Zaujímajú nás samozrejme aj fotografie staršie a zaujímajú nás aj archívy firiem, inštitúcií a komunálnych fotografov. Zaujímavá môže byť aj zadná strana fotografie, ako aj najrôznejší iný písaný materiál. Fotografie môžu byť papierové pozitívy, ale aj filmové negatívy alebo diapozitívy. Ponúknuť môžete aj amatérske video a film.
Zaujíma nás spôsob videnia amatérskeho fotografa, klišé v zákazkovej fotografii, výtvarné zásahy do fotky, dovolenky, cestovanie, rodina, pohreby, narodeniny, brigády socialistickej práce, prvý máj apod. Celé bohaté spektrum ľudského života.

Okrem historického nás zaujíma aj fotografický, sociologický, dizajnérsky, kultúrny, výtvarný a ľudský rozmer tohto obrazového dedičstva. Podelte sa s nami o svoje fotografie, prispejete dobrej veci! Volajte 0905 346 552, píšte na psmejkal@stonline.sk, posielajte na P. Smejkal - Vodná 4, 04001 Košice.

klikajte na obrázok
Projekt bol spolufinancovaný z dotácie Ministerstva kultúry SR