AUTORI  
  GALÉRIA  
  O NÁS  
KONTAKT
Po mesiacoch príprav a rokoch predbežných skenovaní a zbierok sme oficálne začali s intenzívnou prácou na projekte Takí sme boli. Jedná sa o dlhodobý projekt vyhľadávania, zberu, archivácie a spracovania starých amatérskych rodinných fotografií z druhej polovice 20. storočia, obdobia, ktoré sa v našich končinách kryje s érou socialistického režimu.
Zaujímajú nás samozrejme aj fotografie staršie a zaujímajú nás aj archívy firiem, inštitúcií a komunálnych fotografov. Fotografie naskenujeme a vrátime, v prípade, že ste ochotní nám ich darovať, ich aj archivujeme. Výsledkom bude výstava, obsiahla internetová prezentácia a dúfame, že neskôr aj veľká kniha. Naša pozornosť je centrálne zameraná na východné Slovensko, ale aj s presahmi do okolných regiónov a štátov, keďže mnohí z nás majú príbuzných v zahraničí a tiež sme sa sem tam dostali aj do spriateleného zahraničia...
Okrem historického nás zaujíma aj fotografický, sociologický, dizajnérsky, kultúrny, výtvarný a ľudský rozmer tohto obrazového dedičstva. Podelte sa s nami o svoje fotografie, prispejete dobrej veci! Volajte 0905 346 552, píšte na psmejkal@stonline.sk, posielajte na P. Smejkal - Vodná 4, 04001 Košice.

Ukážky zaujímavých nálezov tu >>>
klikajte na obrázok
Projekt bol spolufinancovaný z dotácie Ministerstva kultúry SR