AUTORI  
  GALÉRIA  
  O NÁS  
KONTAKT
Naši partneri v projekte:
Jedným z našich základných a dlhodobých projektov je Second cities - Druhé mestá. Autorom a kurátorom projektu je Pavel M. Smejkal. Ide o postupné vytváranie siete kontaktov a spolupráce na poli fotografie v druhých najväčších európskych mestách. Projekt je už v svojom štvrtom ročníku. Prvotný nápad vznikol spolu s účasťou Košíc na súťaži o titul o Európske hlavné mesto kultúry v roku 2007. Hneď prvý rok sme pre projekt získali 30 autorov zo sedemnástich európskych druhých miest, od menej známych až po významné mená európskej fotografickej scény. Vyšiel katalóg, výstava projektu bola prezentovaná na mestských citylightoch v uliciach Košíc a vznikla aj internetová prezentácia www.2ndcities.net.
V nasledujúcom roku sme do Košíc pozvali siedmich autorov zo šiestich štátov EU aby vytvorili portrét mesta Košice podaný ich vlastnými očami. Výsledok ich práce nájdete tu. Vydali sme tiež ďalší katalóg, projekt sme predstavili na bilboardoch v centre mesta. Výstava z obidvoch ročníkov bola prezentovaná neskôr v poľskej Lodži a rakúskom Grazi /2009/. Pokračujeme v rozširovaní siete a skvalitňovaní zúčastnených prác a autorov.

Nasledujúcim krokom je spolupráca s fotografmi v Marseille, ktoré sa tiež stalo hlavným mestom kultúry na rok 2013 spolu s Košicami.
Workshop Marseille - Košice 2010 nájdete tu >>>
Lodž, PL - LODZ ART CENTER
Fotofestiwal.com
Graz, AT - Cultural City Network

Kaunas, LT - KAUNASFOTO

Daugavpils, LV - Culture Design Agency

Marseille, FR - ATELIERS del'IMAGE

Lyon, FR - LE BLEU DU CIEL

Brno, CZ - FOTOFRAME
ročníky 2007 a 2008 >>>
Zúčastnení autori
kliknite na obrázky
Workshop Marseille - Košice >>>
Galérie autorov >>>
Bilbordy -
výstava vo verejnom priestore >>>
Výstava v Galérii Bašta >>>

Projekt bol spolufinancovaný z dotácie
Ministerstva kultúry a cestovného ruchu SR