AUTORI  
  GALÉRIA  
  O NÁS  
KONTAKT
Festival tvorivej fotografie - Ozveny Fotojatka:

TEREZA VLČKOVÁ

Od r. 2003 studium na FMK UTB ve Zlíně a od r. 2004 na Institutu tvůrčí fotografie v Opavě. Roku 2007 studijní stáž v rámci programu Sokrates/Erasmus na Universidade de Algarve. Zaměřuje se na výtvarnou portrétní a módní fotografii. Žije ve Valašských Kloboukách.
Dvě
Každý máme své druhé já. Druhé já, které si člověk nosí v sobě nebo své já v podobě fyziologicky i psychicky spřízněné duše… dvojčete. Jak snadné je zpochybnit realitu. Zaměnit skutečnost za fikci a naopak.
A Perfect Day, Elise…
Je obecně známé, že existují určitá místa na vrcholcích kopců, kterým se přisuzuje určitá magická síla. Může snad duchovní zážitek vyvolat určitý druh levitace - jakési povzneseni těla i mysli? Hluboké poznání vyvolává extatické napětí a prožitek. Tato neobvyklá levitace v krajině odkazuje na mnohé asociace inspirované klasickou malbou či náboženské obrazy a náměty.
Little Garden
Soubor je lehce inspirován díly prerafaelitů a symbolistů. Snově pohádková atmosféra s náznakem tajemna a někdy až duchovna nám umožňuje vstoupit do dokonalé krajiny, jež může působit poněkud uměle a nepřirozeně. Jaké jsou hranice krásy?
Web stránka autora: Tereza Vlčková