AUTORI  
  GALÉRIA  
  O NÁS  
KONTAKT
Festival tvorivej fotografie - Ozveny Fotojatka:

JEAN REVILLARD

Jean Revillard se narodil v Ženevě v roce 1967. Začal s fotografií jako chlapec a později studoval na fotografické škole v Yverdon. V roce 1988 otevřel svou výstavou Galerii Europa v Ženevě, kde vystavoval fotografie z východního Německa a později z pádu Berlínské zdi.
V roce 1990 Revillard opustil Švýcarsko a odjel do Irska, kde žil dva roky v Dublinu a pracoval na městských krajinách - práci, která byla později vystavována ve Švýcarsku i napříč Evropou. Po návratu do Švýcarska pracoval pro Nouveau Quotidien a L'Hebdo, stejně jako pro Presse Suisse, zatímco cestoval po východní Evropě a bývalé Jugoslávii. Ve stejnou dobu zároveň spravoval Galerii Focale v Nyonu.
O fotografiích:
Pět let po uzavření utečeneckého centra Sangatte v blízkosti Calais spí na 500 migrantů v drsných podmínkách provizorních přístřešků na okrajích města. Mnoho jich uprchlo před konflikty v Iráku, Afghánistánu a Darfuru a doufají, že se nacpou do vlaků či jiných prostředků mířících skrz tunel pod kanálem, aby našli azyl ve Velké Británii.
Cyklus vyhrál první cenu v kategorii Současná témata: příběhy na
World Press Photo 2008.
photo: Jean Revillard
Web stránka autora: Jean Revillard