AUTORI  
  GALÉRIA  
  O NÁS  
KONTAKT
Festival tvorivej fotografie - Ozveny Fotojatka:

MICHAL MACKŮ

Od konce roku 1989 používá Michal Macků svou vlastní tvůrčí techniku, kterou nazval "Geláž" (spojení koláže a gelu/želatiny).
Technika spočívá v přenesení exponované a ustálené fotografické emulze na papír. Michal Macků o své práci říká: „Používám ve svých obrázcích nahé lidské tělo (převážně své vlastní). Prostřednictvím fotografického procesu (geláže) je toto konkrétní lidské tělo přinuceno setkat se s abstraktním prostředím a deformací. Toto spojení je pro mě nejzajímavější a pomáhá mi najít nové stupně lidství ve výsledné práci.
Vždy hledám nový význam výrazu a krok za krokem objevuji téměř neomezené možnosti skrze práci s povolenou želatinou. Fotografické obrázky pro mě znamenají svérázný kontakt s konkrétní realitou, jednu zachycenou úroveň reálného času. Zajímá mě otázka morální a vnitřní svobody. Dělám to, co cítím, a teprve potom začínám rozjímat nad tím, co je výsledkem. Jsem často překvapován novými spojitostmi, které nacházím. Tvoříme, abychom sdělovali to, co nelze vyjádřit žádným jiným způsobem. Až pak přichází potřeba popisovat, definovat.
Web stránka autora: www.michal-macku.eu
photo: Michal Macků